Ubrania z zamszu - jak je pielęgnować

plaszcz21pexels-photo-132839

Odzież z zamszu od kilku sezonów cieszy sie coraz większym zainteresowaniem. Nie od dziś wiadomo też, że trzeba o nią zdecydowanie bardziej dbać niż o odzież wykonaną z innych materiałów, na przykład bawełny.

Czasami jednak zdarza się, że czyszcząc płaszcze zamszowe lub inne wyroby wykonane z tego materiału, ulegają one zniszczeniu całkowitemu lub częściowemu.


plaszcz044exels-photo-199165


Co jest tego przyczyną?


plaszcz0pexels-photo-307790Odpowiedź jest bardzo prosta. Szybkie odbarwianie się zamszu (oczywiście jeśli jest on w odpowiedni sposób czyszczony) oraz niszczenie, oznacza, że materiał ten jest zdecydowanie niższej jakości. Nie powinniśmy zatem zbytnio oszczędzać jeśli decydujemy się na zakup odzieży z zamszu. Dlatego jeśli szukamy wysokogatunkowego płaszcza zamszowego, to ciekawą ofertę znajdziemy w tym miejscu - http://kostes.eu/pl/14-okrycia-wierzchnie. Dostępnosć takiego okrycia wierzchniego w różnych kolorach stwarza wiele możliwości stylizacyjnych.
 

A jak czyścić zamsz?zamsz2blouse-480218_960_720Najbezpieczniej oddać wszystko do pralni chemicznej, ale jeśli już bardzo nie chcemy tego robić, wówczas ubrania z zamszu, możemy delikatnie wyprać ręcznie bądź ewentualnie wrzucić do pralki na bardzo delikatny program, jednakże nie jest to zbytnio zalecane. Pewnikiem jest to, że nie możemy lekceważyć tego materiału i powinniśmy mu poświęcić sporo uwagi.