Cera


Wszystkie kobiety marzą o nieskazitelnej i promiennej cerze. Osiągnięcie tego jest możliwe dla każdej z nas, wystarczy zastosować się do kilku prostych reguł. Krem, tonik czy maska, którą stosujesz do skóry twarzy powinna zawierać kwas owocowy, w przypadku osób z nierównościami cery najlepiej sprawdzi się kwas glikolowy.

W matowaniu cery lepiej od kremów sprawdzą się bibułki matujące. Dzięki nim pozbędziesz się nadmiaru sebum, bez nadmiernego wysuszenia skóry. Jeżeli masz spore problemy z cerą, po kosmetyki lepiej udaj się do apteki. Ważne, by preparaty nawzajem uzupełniały swoje działanie, zwróć też uwagę na zawarte w nich witaminy - chociaż jeden z kosmetyków powinien zawierać kwas askorbinowy, czyli witaminę C. W słoneczne dni koniecznie stosuj kremy z filtrem, zabezpieczające przed działaniem szkodliwego promieniowania UV.

Zapobiegniesz w ten sposób nie tylko przedwczesnemu starzeniu się skóry, ale także zminimalizujesz ryzyko wystąpienia czerniaka. Jeżeli masz wyjątkowo wrażliwą cerę wybierz krem z niewielką ilością składników. Wcale nie oznacza to, że będzie działał on gorzej, składniki mogą działać wielozadaniowo. Najlepiej raz w miesiącu udaj się do kosmetyczki na profesjonalny peeling czy zabieg mikrodermabrazji. Nie zapominaj również o suplementach, które poprawią wygląd skóry. Szczególnie skuteczne będzie zażywanie witaminy E oraz dostarczanie organizmowi kwasów Omega 3.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Windu jest zabronione.


Copyright © 2020 Cafeculca.pl